Poduszki z gryki – czy to zdrowe rozwiązanie?

Łuska z gryki uznawana jest za „odpad”, który powstaje w trakcie produkcji kaszy gryczanej. Mogłyby wylądować w koszu, ale coraz częściej wykorzystywane są one w produkcji…poduszek do spania. Na łuski od gryki należy więc patrzeć jak na cenny wyrób, który jest w stanie zapewnić zdrowy sen. Poduszki z ziaren polecane są w szczególności osobom, które cierpią na bezsenność, a także nadmierne napięcie mięśniowe.

Kto może skorzystać z poduszek z ziarnami?

Poduszki zawierające w sobie łuski gryki polecane są w szczególności dla osób, które nadmiernie się pocą. Swobodny przepływ powietrza sprawia, że w końcu będzie można przestać przejmować się nadmierną ilością potu. Łuski z gryki powodują delikatny nacisk na głowę, który pobudza mikrokrążenie krwi. Jedna z właściwości, którą są w stanie zapewnić poduszki z ziarnami, to naturalne odpromienniki. Ich budowa jest w stanie sprawić, że neutralizują one działanie promieniowania elektrycznego. To właśnie ten rodzaj promieniowania, który emitowany jest przez różnego rodzaju urządzenia, np. telewizory. Uwzględnia to również promieniowanie, które pojawia się pod wpływem działania cieków wodnych. Jak więc widać, poduszka wypełniona łuskami z gryki, jest w stanie pomóc zadbać o zdrowie.

Poduszka z łuskami z gryki na zdrowie

Często można spotkać się z tym, że poduszki z takim wypełnieniem polecane są na dolegliwości reumatoidalne. Pomagają one poradzić sobie z:

  • chronicznymi bólami kręgosłupa;
  • bólami mięśniowymi różnego pochodzenia;
  • powracającymi migrenami;
  • przy stanach nadmiernego pobudzenia;
  • przy ogromnym napięciu nerwowym;
  • alergiami.

Łuska z gryki polecana jest nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla dzieci. Ta druga grupa może wykorzystywać takie poduszki jako dodatkowy element wsparcia terapii sensorycznej.

Jak należy dbać o łuskę z gryki?

Poduszek z gryki nigdy nie powinno się prać w pralce. Może to bowiem doprowadzić do uszkodzenia wypełnienia. W pierwszej kolejności należy zadbać o ich regularne wietrzenia na świeżym powietrzu – również w okresie zimowym. Pomaga również wystawienie na ciepłą lub zimną temperaturę. Zimą będzie to świeże powietrze. W przypadku wysokiej temperatury, można zdać się na piekarnik. Aczkolwiek w tym przypadku należy uważać na zbyt wysoką temperaturę. W ten właśnie sposób będzie można pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń ze środka.

Tego typu poduszki dostępne są na stronie https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Do dyspozycji są poduszki z wypełnieniem gryczanym i różnymi pachnącymi dodatkami, np. lawendą.