Aranżacja okien w stylu skandynawskim – na co warto postawić?

Skandynawski styl architektoniczny jest dobrze znany z czystych, uporządkowanych linii i wykorzystania naturalnych materiałów. Nazwa regionu nawiązuje do trzech krajów skandynawskich – Danii, Szwecji i Norwegii. Każdy kraj ma odrębne cechy ze względu na swoją unikalną geografię, tradycje i kulturę. W przeszłości okna w stylu skandynawskim były w Stanach Zjednoczonych rzadkością. Jednak zyskują na popularności ze względu na piękny wygląd i funkcjonalne wzornictwo.

Jak zaaranżować przestrzeń okienną w stylu skandynawskim?

Te okna mają wspólną cechę – poziome linie. Linie te dzielą powierzchnię okna na oddzielne panele, które przepuszczają światło słoneczne i cyrkulację powietrza, jednocześnie nie dopuszczając do nadmiernego ciepła i zimna. Pozwalają również na łatwą kontrolę prywatności, dzieląc okno na mniejsze sekcje.

Poziome linie ułatwiają również czyszczenie szyb. Ponadto okna te można łatwo otwierać i zamykać. Dzięki temu właściciele domów mogą łatwo regulować temperaturę w pomieszczeniu, jednocześnie chroniąc zwierzęta i dzieci przed niebezpiecznymi elementami zewnętrznymi. Na stronie www.skandynawski.pl znajdziemy przykładowe realizacje projektów w stylu skandynawskim.

Okna skandynawskie – do jakiego wnętrza będą pasować najlepiej?

Ogólny wygląd okna jest również godny uwagi dzięki uporządkowanym liniom i estetycznemu wzornictwu. Wszystkie panele zewnętrzne mają jednolity kolor, bez motywów dekoracyjnych i obrazów.

Jeśli chodzi o okna, styl skandynawski jest cholernie wyjątkowy! Jego prosta, ale elegancka estetyka sprawia, że ​​jest to jeden z najpopularniejszych stylów nowoczesnej architektury na świecie, odkąd zyskał popularność w Danii ponad 100 lat temu. Dziś, dzięki atrakcyjnej funkcjonalności, łatwości konserwacji i oszczędnemu projektowi, okna te są idealne zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych!