Przewodnik po workach na odpady – co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Niepozorne produkty, jakimi są worki na śmieci, pomagają utrzymać porządek zarówno w domu, jak i firmie o znacznym metrażu oraz dużych potrzebach pod względem segregacji odpadów. Zanim wybierzesz konkretne, komfortowe w użytku worki na śmieci, zapoznaj się z poniższym artykułem. Prezentujemy w nim najważniejsze informacje dotyczące materiałów, pojemności i typów zamknięć pojemników.

Materiał wykonania worka

Worki na śmieci produkuje się z folii HDPE i LDPE. Folia LDPE jest miękka, błyszcząca i przejrzysta, natomiast HDPE matowa, szeleszcząca i mało przejrzysta. LDPE jest bardziej odporna na rozerwanie i elastyczna.

Osoby, którym zależy na pozytywnym wpływie na środowisko, mogą wybrać ekologiczne worki na odpady. Takie pojemniki wykonane z regranulatu pochodzącego z recyklingu foliowych odpadów znajdziesz na przykład w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci.  Nadają się one do ponownego przetworzenia i użytku. Ponadto są wyposażone w taśmę, która pozwala na sprawne i higieniczne zamknięcie worka.

Pojemności worków

W zależności od swoich aktualnych potrzeb możesz zdecydować się na pojemnik o odpowiedniej wielkości: 10, 35, 60, 90, 120, 160, 180 czy 240 litrów. Pojemność należy wybrać, uwzględniając nie tylko ilość umieszczanych w worku odpadów, lecz także wielkość kosza na odpady.

Worki ekologiczne i z różnymi zamknięciami

Decydując się na worki na odpady, zastanów się także nad tym, czy potrzebujesz ekologicznego worka oraz jaki typ zamknięcia Cię interesuje. Możesz kupić pojemniki standardowe, wykonane ze zwykłej folii. Możesz się także zdecydować na już wspomniane pojemniki wyprodukowane
z materiału pochodzącego z recyklingu odpadów foliowych, który charakteryzuje się taką samą jakością jak zwykła folia, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.

Pamiętaj też, że worki na odpady mają różne zamknięcia. Możesz między innymi zdecydować się na pojemnik z taśmą ściągającą. Umożliwia ona bardzo szczelne zamknięcie worka i jego wyniesienie. Innym rodzajem pojemnika będzie ten z uszami, które również pozwalają na higieniczne zawiązanie pojemnika. Są jednak odrobinę mniej wygodne.

Wybór worków na śmieci zależy od mniej lub bardziej konkretnych potrzeb ich użytkowników. Właściwy materiał pojemnika (bardziej wytrzymały w przypadku większego ciężaru śmieci), jego pojemność (na tyle duża, by nie było konieczności zbyt częstego wynoszenia odpadów) i higieniczny rodzaj zamknięcia – te wszystkie, właściwie dobrane elementy zagwarantują komfortowe użytkowanie. Chcąc więc dopasować pojemniki do swoich aktualnych oczekiwań, zwróć uwagę na różnorodność oferty dotyczącej worków na odpady i zdecyduj się na odpowiedni dla siebie produkt.