Dekoracja ślubna kościoła

Każdy, kto pragnie mieć wyjątkowy ślub i wesele powinien dobrze zaplanować to wydarzenie i zadbać o szczegóły. Niewątpliwie ważnym elementem oprawy ślubnej są dekoracje kościoła lub miejsca plenerowego, gdzie udzielany jest ślub.

Dekoracje na ścianę – jakie są do wyboru?

Po co tworzyć dekorację kościoła?

Młodzi zlecają przygotowanie dekoracji kościoła po to, by nadać wyjątkową oprawę temu wydarzeniu. Chodzi o to, aby podkreślić jego charakter a sam ślub uczynić eleganckim. Dobrze dobrane dekorację będą stanowiły doskonałe tło na fotografiach oraz podczas kręcenia filmu z wesela.
Z jakich głównych elementów składają się dekoracje kościelne?
Dekoracje kościelne zależnie od preferencji nowożeńców mogą być bardziej lub mniej rozbudowane. Standardowo dekoruje się ławki, krzesła i klęczniki młodych, układa dywan oraz ustawia co najmniej jeden duży bukiet przed ołtarzem. Niektórzy decydują się także na stworzenie swego rodzaju bramy u wejścia do kościoła.

Jakie są możliwości i trendy dekoracyjne?

W dekoracjach kościelnych główną rolę odgrywają kwiaty, wstążki, oraganzy, świece, płatki kwiatów. Największy efekt można uzyskać ciekawie dekorując ławki i miejsce wzdłuż nich. Zwykle zawiesza się bukiety z długimi wstążkami. Do dekoracji ślubnej doskonale sprawdzą się zakupione w ilościach hurtowych sztuczne kwiaty. Niekiedy na podłodze przy ławkach układane są białe tkaniny, tiule, organzy. Wiele osób decyduje się na dekorację głównego przejścia poprzez usypanie ścieżki z płatków kwiatów. To samo miejsce można te dekorować za pomocą światła. Zwykle są to świece umieszczone w szklanych wazonach albo małe latarnie. Jeśli chodzi o krzesła dla młodych i świadków to zwykle mają one założone satynowe, białe pokrowce. Podobnie czyni się z klęcznikami. Dość typowym rozwiązaniem jest także ułożenie chodnika wzdłuż głównego przejścia. Coraz częściej jest to chodnik w kolorze białym.

Kto wykonuje dekoracje ślubne do kościołów?

Dekorowaniem kościołów zajmują się kwiaciarnie i specjalne firmy dekoratorskie. Ich usługi kosztują od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Pewnym sposobem na oszczędności jest podzielenie kosztów pomiędzy inne pary, które w tym samym dniu mają ślub.

Czy można udekorować kościół samodzielnie?

Nic nie stoi na przeszkodzie by kościół udekorować samodzielnie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają własne kwiaty i zdolności artystyczne. Do dekoracji można wykorzystać rośliny zielone, gipsówkę, kwiaty sztuczne, wstążki, korale i tiule. Taka samodzielnie wykonana dekoracja z pewnością będzie tańsza trzeba jednak mieć na uwadze, że wymaga czasu. Kościół należy udekorować bezpośrednio przed ślubem bo wcześniej może być przykładowo msza żałobna. Należy też zadbać aby ktoś, szybko o ślubie dekorację usunął, przed kolejną parą, która czeka na swój ślub.