Stół (a może wyspa) do małej kuchni – na co najlepiej postawić?

W kuchni niezbędny jest stół do jedzenia, pracy i zabawy. Stół kuchenny powinien być kompaktowy, atrakcyjny i trwały, aby można go było praktycznie użytkować.

Koncepcja stołu kuchennego może różnić się od nowoczesnego do klasycznego w zależności od wystroju wnętrza. Wielu właścicieli domów woli mieć tradycyjny stół kuchenny, ponieważ łączy się on z resztą domu. Wybór odpowiedniego projektu do kuchni poprawi Twoje wnętrze i sprawi, że będzie ono bardziej komfortowe.

Aby mieć pewność, że Twój nowy stół wytrzyma wystarczająco długo, powinieneś wybrać odpowiedni cenowo, który spełnia Twoje potrzeby, nie kosztując zbyt wiele pieniędzy. Wiele kompaktowych stolików jest sprzedawanych w sklepach meblowych, takich jak IKEA, ale sprzedawcy internetowi również oferują tego rodzaju produkty w przystępnych cenach.

Funkcjonalny stół do kuchni – mały rozmiar i dobry styl

Zaprojektowanie idealnego małego stołu kuchennego wymaga sporej uwagi, ponieważ będzie służył przez cały dzień. Niezbędne jest posiadanie atrakcyjnego projektu, który wtapia się w inne elementy wnętrza, a także jest wystarczająco kompaktowy, aby umożliwić praktyczne zastosowanie i względy cenowe.

Mała kuchnia może pomieścić tylko ograniczoną liczbę miejsc, dlatego stoły powinny być kompaktowe i uniwersalne. Kompaktowe stoły są łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji, ponieważ nie będziesz mieć problemów z przechowywaniem na nich naczyń lub żywności. Możesz również łatwo umieścić kosze na śmieci pod stołem, nie sprawiając, że będzie wyglądał na zagracony.

Dla małych pomieszczeń szczególnie polecany jest nowoczesny styl wnętrzarski.

Pomysły na stół do niewielkiej kuchni

Następną rzeczą do rozważenia przy projektowaniu małego stołu kuchennego jest jego wygląd i trwałość. Twój nowy stół powinien komponować się z wnętrzem Twojego domu, wykorzystując popularne kolory i wzory spotykane w tradycyjnych domach. Dodatkowo powinieneś wybrać trwały materiał na swój stół, ponieważ drewno jest zwykle cieplejsze niż stoły ze stali nierdzewnej lub emaliowane porcelaną.