Jakie meble łazienkowe wybrać do łazienki w stylu vintage?

Łazienki urządzone w stylu vintage wracają do łask. Coraz więcej osób marzy o stworzeniu w swoim domu klimatu nawiązującego do dawno minionych epok. Jednym z pomieszczeń, które możemy urządzić w tej modnej stylistyce jest domowa łazienka. W sprzedaży bez problemu znajdziemy bowiem zarówno meble, jak i ceramikę i armaturę, które swoim stylem i wyglądem nawiązują wprost do klimatów lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Jak w efektowny sposób urządzić domową łazienkę w stylu vintage?

Czym charakteryzuje się styl vintage w aranżacji łazienek?

Styl vintage jest sposobem aranżacji pomieszczeń, który nawiązuje do trendów panujących w latach 20-tych i 30-tych XX w., kiedy panowało zamiłowanie do ozdobnych form, stonowanych, klasycznych kolorów oraz stylizowanych na stare dekoracji i mebli. Takie wnętrza na pierwszy rzut oka prezentują się przytulnie oraz są często określane, jako wnętrza z duszą. Stoją w niejakiej opozycji do równie modnego dziś minimalizmu i stylu nowoczesnego, które w porównaniu ze stylistyką vintage jawią się jako surowe i pozbawione tej charakterystycznej dla wystroju ubiegłych lat nutki przytulności.

W stylistyce vintage możemy urządzić właściwie każde pomieszczenie w naszym domu, w tym także łazienkę. Pokój kąpielowy utrzymany w tych klimatach może być wyposażony zarówno w ciemne, jak i jasne meble łazienkowe, które łączą charakterystyczne zdobienia na prostych, dość ciężkich formach. Znakiem rozpoznawczym mebli w stylu vintage są ozdobne nóżki, na których posadowiona jest cała konstrukcja.

Charakterystycznym wyposażeniem łazienki są pojemne szafki pod umywalkę i wysokie kolumny, które oferują miejsce do przechowywania. Idealnym dodatkiem do łazienki w stylu vintage jest także niezwykle modna w ostatnich latach wanna wolnostojąca – pod warunkiem, że jej design będzie pasował do stylistyki vintage oraz kompakt wc, który zdecydowanie lepiej oddaje klimat minionych lat niż nowoczesne wc podwieszane.

Kolekcja Carmen marki Roca – idealne meble łazienkowe w stylu vintage

Wzrost popularności stylu vintage w aranżacji łazienek sprawił, że w sprzedaży bez większego problemu znajdziemy zarówno meble łazienkowe, jak i pozostałe elementy wyposażenia łazienki utrzymane w tych charakterystycznych klimatach. Jednym z najlepszych ich przykładów jest kolekcja Carmen marki Roca, w której znajdziemy wszystkie niezbędne elementy wyposażenia kompletnej i stylowej łazienki vintage – stylowe meble łazienkowe, armaturę, ceramikę oraz modne i praktyczne dodatki. Kolekcja ceramiki i mebli łazienkowych Carmen to swoisty ukłon w stronę tradycji oraz w pełni udana próba rekonstrukcji popularnych przed wieloma laty modeli.

Dostępne w aktualnej sprzedaży meble łazienkowe Carmen posiadają zaprojektowany w tradycyjnym stylu design, który perfekcyjnie łączy się z nowoczesnymi, trwałymi i solidnymi materiałami gwarantującymi meblom znakomity wygląd i doskonały stan na długie lata. Umywalki Carmen są wykonane z nowoczesnych, innowacyjnych materiałów przy zachowaniu klasycznego designu. WC dostępne zarówno w wersji podwieszanej, jak i klasycznym kompakcie posiadają innowacyjną konstrukcję Rimless, która wnosi powiew nowoczesności do urządzonej w stylistyce vintage toalety.